Danışmanlık Hizmetlerimiz

BİZ KİMİZ

Bünyesinde Türkiye’de Montessori eğitiminde otorite sayılan kurumları bulunduran YETEV, bu alanda 11 yılı aşkın tecrübesinden aldığı güçle yeni bir adım atıyor.Özveriyle sarf edilen büyük emekler karşılığında elde ettiğimiz başarılı sonuçlar ve velilerimizin her sene artan ilgisi sayesinde Montessori alanında yıllardır yaptığımız doğru ve güvenilir hizmetleri bir adım daha ileri taşıyoruz.

NELER YAPTIK?

Palet Okulları’nın 4 kampüsünde 1,5 yaştan 6 yaşa kadar çocukların eğitim aldığı toplam 16 Montessori anasınıfımız bulunmaktadır. Bu kampüslerin 2’si Gündüz Bakımevi ve Kreş hizmeti de vermektedir. Palet Okulları Çamlıca kampüsünde 4 adet de 6-9 yaş Montessori İlkokul sınıfımız bulunmaktadır. Ayrıca, Yenidoğu Okulları’nın 4 kampüsünde toplam 16 Montessori anasınıfımız vardır. Kurduğumuz onlarca Montessori sınıfı, yetiştirdiğimiz yüzlerce Montessori eğitmeni, hayatlarına dokunduğumuz binlerce çocuk ve hizmetlerimizden memnun olan velilerimizle Montessori alanında Türkiye’de öncüyüz. Bu gururla hizmetlerimizi ve tecrübelerimizi kurum dışına taşımak üzere çalışmalarımıza ilk günkü heyecanla devam ediyoruz.


HİZMETLERİMİZ

1. Montessori sınıfı / okulu kurmak isteyen kişi veya kurumların okullarını ya da sınıflarını; Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV) bünyesinde bulunan ve alanında marka olmuş Palet Okulları ve Yenidoğu Okulları’nın uluslararası standartlara uygun Montessori sınıflarına benzer şekilde, çocukların belli gelişimsel dönemlerindeki doğal ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tasarlamak.

2. Bu kurumlarda görev yapacak öğretmenleri, vakfımız bünyesinde bulunan MATEPP birimi ile uluslararası sertifikaya sahip öğretmenler olarak yetiştirmek.

3. Kurum öğretmenlerini, eğitim öğretim dönemi boyunca düzenli periyotlarla sınıflarında gözlemlemek ve geri bildirimde bulunmak.

4. Eğitim öğretim dönemi boyunca, günlük, haftalık, aylık ve yıllık planlarla destek olmak.

5. Montessori sınıflarında eğitim görecek  çocuklar için akademik, sosyal ve duygusal alanda bireysel planlama yapılmasına rehberlik etmek.

6. AR-GE birimimizle kurumda görev alacak öğretmenleri, kendi kişisel gelişimlerinin yanı sıra sınıflarında ihtiyaçları olan materyalden, çalışma ve boyama kitapçıklarına kadar her türlü malzemeyle desteklemek.

7. Her çocuğa özel gelişim takibi yapılmasına ve gelişim raporu hazırlanmasına rehberlik etmek.NELER YAPACAĞIZ

Montessori Metodu kılavuz alınarak çocukları doğal yol-dan çalışmaya ve öğrenmeye yönlendirecek şekilde hazırlanmış ortama sahip sınıfları / okulları oluşturmanız için her türlü desteği sağlamaya hazırız. Çocuklara sunulacak, her yönüyle düşünülerek hazırlanmış destekleyici öğrenme ortamını sizler için oluşturuyoruz. Hem okullarımızdaki Montessori sınıflarının fiziksel kalitesini hem de öğretmen bulma yetiştirme ve AR-GE destek hizmetlerimizi sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz.